Zadbaj o lepsze zdjęcia ślubne

To, jakie będą zdjęcia ślubne, zależy nie tylko od fotografa i jego sprzętu fotograficznego, ale oczywiście od pogody, otoczenia, pary młodej i ich zachowania.

Dobry fotograf poradzi sobie w każdej sytuacji, ale nie na wszystko ma wpływ. Para młoda może pomóc mu w wykonaniu jeszcze lepszych zdjęć. Jak to zrobić?

Porządek i przestrzeń

Przygotowania do uroczystości z reguły odbywają się w domach państwa młodych. W pomieszczeniach, gdzie będziecie się ubierać i błogosławić, z punktu widzenia fotografa warto zapewnić porządek i swobodę poruszania. Albo do tych celów wybierzcie pokój, który jest największy i najlepiej oświetlony. Jeśli w pokoju znajdują się duże stoły i krzesła, warto je przesunąć do ściany, lub najlepiej wynieść do innego pokoju, aby zrobić więcej przestrzeni. Zapewni to wszystkim większą wygodę. W pokoju, w którym będą wykonywane zdjęcia należy porządnie posprzątać. Dobrze by było, żeby nie było w nim żadnych zbędnych elementów, które będą  psuć estetykę zdjęć. Owszem można próbować unikać fotografowania niepotrzebnych elementów, ale mówimy tu o ułatwieniu pracy fotografowi, a nie utrudnianiu. Swoboda pracy odwdzięczy się lepszymi fotografiami z przygotowań, nierozproszonymi zbędnymi elementami otoczenia spowodowanymi nieporządkiem.

Rozmowa

Ślub to dzień spotkania z ponad setką gości i z każdym trzeba porozmawiać. Jednakże są momenty, podczas których warto wstrzymać się od nadmiernych, zbędnych rozmów. Bardzo wiele zepsutych zdjęć, których nie zawsze da się wykonać ponownie, spowodowanych jest ciągłą rozmową, odwracaniem się. Świadkowie także nie powinni nadmiernie odwracać uwagi pary młodej.

Do momentu rozpoczęcia wesela starajcie się ograniczać rozmowy. Nie rozglądajcie się i nie rozmajcie ciągle podczas tańca w parze. Szczególnie gdy widzicie że fotograf przymierza się żeby Wam zrobić zdjęcie.

Patrz przed siebie

Na każdym kroku staram się zwracać uwagę parom, aby unikać patrzenia pod stopy. Niestety jest to nagminne i trudno jest się powstrzymać, ale pomyślcie… Jak zrobić dobre zdjęcia, gdy większość drogi z domu do samochodu lub z samochodu do kościoła Para idzie z głowami wlepionymi w chodnik. Zwracajcie na to uwagę, gdyż ten problem bardzo niekorzystnie odbija się na zdjęciach. Wyprostujcie się, głowa do góry i przed siebie. Będziecie ładnie wyglądać.

jak-nie-siedziec-na-slubieSiedź ładnie

Ten problem dotyczy szczególnie panów (młody lub świadek), którzy podczas ceremonii w kościele brzydko siedzą.

PANOWIE!  Nie rozkraczajcie nóg, nie podkurczajcie pod krzesło. Siedźcie prosto i nogi prosto, rączki na kolanka i patrzymy przed siebie, na księdza, w pierwszej połowie mszy na narzeczoną, a w drugiej połowie mszy na żonę. Na reszcie uroczystości będziecie mogli się luzować ile chcecie.

W tej kwestii do Pań z reguły nie można mieć zastrzeżeń, pilnują się dużo bardziej.

sesja ślubna uśmiechBanan!

Co jest podstawą udanego zdjęcia? Uśmiech! Jeśli podczas uroczystości, wasz wyraz twarzy będzie wskazywał na to, że idziecie na skazanie, tak też będzie to wyglądać na zdjęciach w albumie. Unikajcie tego jak ognia. Najlepiej uśmiechać się szeroko, pokazując zęby. Nawet do tego stopnia, żeby wydawało się wam, że uśmiech będzie sztuczny. Najlepiej to już podczas przygotowań w domu zacznijcie mówić cheeeeeeeeeeeeeeeeeeese i skończcie, gdy ostatni gość opuści sale weselną. ;-) To się sprawdzi, Wasze zdjęcia będą pełne radości.

Pośpiech

Podstawowa zasada: lepiej poczekać niż się śpieszyć. Pospiech bardzo szkodzi zdjęciom, dlatego zawsze proponuję  robić wszystko 15 minut wcześniej niż się planowało. Pozwoli to zabezpieczyć czas na nieprzewidziane sytuacje, a ewentualny nadmiar czasu zawsze można spożytkować na krótki, romantyczny spacer połączony ze zdjęciami.

 

Podsumowując, najważniejsze kwestie wpływające pozytywnie na zdjęcia, na które fotograf nie ma wpływu:

  1. uśmiech,
  2. ograniczanie rozmów i nierozglądanie się,
  3. ładna postawa i patrzenie przed siebie,
  4. elegancka postawa siedząca w kościele
  5. przestrzeń i porządek

Artykuły na tej stronie internetowej są moimi własnymi przemyśleniami na podstawie moich doświadczeń jako fotografa ślubnego.
Nie każdy musi się z nimi zgadzać. Nie wolno kopiować treści artykułów bez mojej zgody.

Skomentuj post!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *