Będziesz gościem weselnym? Chcesz więcej zdjęć? Daj się zauważyć…

Gości weselnych możemy podzielić na takich, którzy unikają fotografa oraz tych, którzy nie mają nic przeciwko aby ich fotografowano. Jeżeli Ty należysz do tych drugich i na dodatek chciałbyś mieć więcej zdjęć niż inni, oto sposoby dzięki którym możesz zachęcić fotografa, żeby fotografował częściej Ciebie i Twojego partnera.Jako że bywam na ślubach zarówno jako fotograf jak i gość, a na dodatek należę do tego sortu fotografów, którzy również lubią być fotografowani, znam sposoby, dzięki którym często mam zauważalnie więcej zdjęć z wesela niż pozostali goście.

Co prawda zadaniem fotografa ślubnego jest uwiecznić na zdjęciach wszystkich gości w miarę po równo ze szczególnym naciskiem na rodzinę, jednakże nie bez efektu pozostaje fakt, że gdy ktoś będzie w jakiś sposób specjalnie unikał fotografa, to tak czy siak będzie miał mało zdjęć, a jeśli będzie mu się pokazywać, to będziecie na fotografiach częściej.

Bądź na widoku

W tłumie gości zawsze staraj się stać w takim miejscu, abyś był dobrze widoczny, najlepiej z przodu, blisko centrum uwagi (np. pary młodej).

Prezentuj się

Ładna i elegancja postawa z ciągłym uśmiechem na ustach na pewno nie pozostanie niezauważona przez fotografa ślubnego.

Baw się

80% zdjęć podczas wesela wykonywanych jest na parkiecie podczas tańców i zabaw. Fotograf bardzo mało zdjęć wykonuje przy stołach, a jeśli już, to tylko tym gościom, którzy są weseli i zwracają na siebie uwagę robiąc coś ciekawego lub śmiesznego. Tańcz jak najwięcej, a gdy zauważysz, że fotograf podchodzi do Ciebie i Twojego partnera to pokaż że nie jesteście mu obojętni. Branie udziału w zabawach organizowanych przez orkiestrę zaowocuje dużą ilością zwariowanych fotografii.

Daj się sfotografować

Dobry fotograf w pewnych sytuacjach (np. podczas tańca), często przez dłuższy czas może przymierzać się do wykonania odpowiedniego zdjęcia. Taniec w pozycji zamkniętej, z głową ciągle odwróconą w stronę przeciwną od obiektywu i ponurą miną, zaowocuje tym, że fotograf dłużej będzie czekał na odpowiednią chwile, wykona mało atrakcyjne zdjęcie, albo w ogóle znudzi mu się czekanie na odpowiedni moment i pójdzie do kogoś z bardziej pozytywnym nastawianiem do bycia fotografowanym.

Jeśli zauważycie, że fotograf przymierza się do sfotografowania Was w tańcu, spróbujcie nadstawić się jemu. Niekoniecznie musicie patrzeć się w obiektyw, ale uśmiech, pozycja otwarta w stronę fotografa, ewentualne – ale niekonieczne – lekkie zwolnienie lub zatrzymanie w jakiejś pozie zaowocuje wykonaniem lepszego zdjęcia a na dodatek fotograf po pewnym czasie z chęcią do Was wróci, bo będzie wiedział że właśnie Wam zrobi fajniejsze zdjęcie niż pozostałym gościom.

Uśmiech to podstawa

Tak na prawdę to można nie wyróżniać się jakoś szczególnie podczas wesela, ale gdy Parze gości non stop towarzyszy szeroki uśmiech i pozytywny wyraz twarzy wskazujący na zadowolenie, żaden fotograf nie przejdzie obok Was obojętnie. Uśmiech i pokazywanie uzębienia ;-) to najważniejsza zasada udanych zdjęć, a że każdy fotograf chce, żeby jego zdjęcia były udane, to własnie takie osoby będzie fotografować częściej. Ponura mina od razu dyskwalifikuje się w obiektywie fotografa i spowoduje że będziesz mieć mało zdjęć.

Zawołaj fotografa

Jeśli uznasz, że masz jeszcze za mało zdjęć i masz ochotę na kolejne, po prostu poproś o nie fotografa. Nie powinien ci odmówić.

Powtórka zdjęcia

Często fotograf po wykonaniu zdjęcia nie odchodzi do kolejnej pary, lecz chce wykonać kolejne zdjęcie. prawdopodobnie uznał, że to nie spełnia jego oczekiwań. Nie martw się, klisza nie pęknie, ani nie zrobi się zwarcie, daj się sfotografować jeszcze raz.

Podsumowując

Aby być częściej fotografowanym, mieć więcej zdjęć z wesela i dobrze wychodzić na zdjęciach należy:

  • uśmiechać się,
  • dobrze się prezentować – ładna postawa,
  • być na widoku,
  • nie zakrywać się i nie odwracać tyłem,
  • tańczyć w pozycji otwartej, nie mowie że zawsze, ale np. wtedy gdy podchodzi fotograf w celu wykonania zdjęcia,
  • czasem powygłupiać się,
  • pokazać, że chcesz być fotografowanym.

 Artykuły na tej stronie internetowej są moimi własnymi przemyśleniami na podstawie moich doświadczeń jako fotografa ślubnego.
Nie każdy musi się z nimi zgadzać. Nie wolno kopiować treści artykułów bez mojej zgody.

Skomentuj post!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *