Styl obróbki zdjęć ślubnych

30 Mar 2018 Paweł In Porady fotografa

Fotografa wybiera się głównie po stylu obróbki fotografii ślubnej (nie mówiąc już o cenie usługi). Dobry fotograf ślubny może wykonać swoje fotografie w różnym stylu. Para młoda może także ustalić z fotografem, jaki styl ich interesuje. Jedną przykładową fotografią ślubną pokażę Wam jak można różnicować zdjęcia ślubne.

W celu urozmaicenia swojej fotografii ślubnej, szczególnie zdjęcia z sesji ślubnych lubię obrobić w rożnym stylu. Wtedy nawet gdy zdjęcia są podobne do siebie miejscem i kadrem, to obróbka je w dużym stopniu różnicuje. Można uznać, że stylów obróbki jest nieskończenie wiele. Te już opracowane mogą się podobać mniej lub bardziej, zależności od gustu pary młodej. Brak obróbki fotografii ślubnej tez można nazwać stylem – jednakże to widzimy dookoła siebie na co dzień, więc taki styl bez obróbki z reguły uznaje się za nudny – zdjęcia są poprawne i nic więcej.

To nad czym dobrzy fotografowie ślubni spędzają najwięcej czasu jest cyfrowa obróbka fotografii. To ona nadaje charakter całej usłudze oraz cechuje danego fotografa ślubnego.

Pewnego razu z jednej fotografii z sesji ślubnej Krzycha i Asi wykonałem wiele odmian stylistycznych i nie mogłem się zdecydować która jest ładniejsza. Ta seria jest bardzo dobrym przykładem jak wiele stylów można obrać podczas obróbki zdjęć ślubnych. Każde z tych zdjęć ślubnych mogłoby być obrazem…

 

fotografia ślubna kielce zdjęcia ślubne kielce fotograf ślubny kielce
fotograf kielce fotografia ślubna zdjęcia ślubne

 

Takich przykładów mógłbym jeszcze przygotować wiele i to z jednej fotografii. To jest właśnie obróbka fotografii ślubnej. A na koniec zobacz jak wygląda oryginał bez obróbki, prosto z aparatu. To chyba wystarczający dowód na to, że nie warto inwestować w fotografa ślubnego, który nie obrabia swoich zdjęć…

 

zdjęcie ślubne bez obróbki

 

Artykuły na tej stronie internetowej są moimi własnymi przemyśleniami na podstawie moich doświadczeń jako fotografa ślubnego.
Nie każdy musi się z nimi zgadzać. Nie wolno kopiować treści artykułów bez mojej zgody.
Zachęcam jednak do linkowania moich artykułów na innych stronach.
Zapraszam do wpisywania swoich uwag w komentarzach pod postem.

Skomentuj post!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *