Rezygnacja z albumu ślubnego

15 Mar 2016 Paweł In Porady fotografa Tags: ,

Czy w ramach oszczędności przy organizowaniu swojej uroczystości ślubnej warto rezygnować z albumu ślubnego?
Przemyśl to…

Papierowe vs cyfrowe

Istnieje niepisana zasada, którą potwierdzi niemal każdy, kto się nad tym głębiej zastanowi: zdjęcia drukowane (odbitki papierowe), które można wziąć do ręki podobają się bardziej… Bardziej niż te oglądane w formie elektronicznej na komputerze/laptopie, tym bardziej gdy wyświetlacz naszego komputera jest marnej jakości. Odnoszę nawet wrażenie, że zdjęcia ślubne oglądane na dużym tablecie (minimum 10″) z bliska, trzymając go w ręce, także dadzą lepsze wrażenie, niż oglądanie ich na laptopie.

W każdym razie nic nie zastąpi efektu oglądania zdjęć ślubnych w formie papierowej. Przyjemność z oglądania takich zdjęć jest dużo większa, tym bardziej, gdy są odpowiednio ułożone w wysokiej jakości ekskluzywnym albumie.

Wielu fotografów, m. in. ja, z reguły nie. zgadza się na wykonanie usługi fotografii ślubnej bez wykonania albumu ślubnego. I nie chodzi tutaj o stratę w zarobku, bo akurat stosunek pracy włożony w wykonanie dobrego albumu do zysku jest raczej kiepski. Być może nawet z chęcią nie robili by albumu, ale ci lepsi fotografowie wiedzą, że nie warto na tym oszczędzać.

Tu chodzi o efekt

Nie zależnie od tego jak dobre zdjęcia ślubne wykona fotograf, te same fotografie w albumie ślubnym będą jeszcze lepsze, co pozytywnie odbije się na końcowym odbiorze usługi i na wizerunku fotografa. Para młoda będzie jeszcze bardziej zadowolona. Rodzina, znajomi, sąsiedzi także szybciej będą mogli zapoznać się z ze zdjęciami.

Szybkie przywołanie wspomnień

Jaka jest przewaga zdjęć ślubnych nad filmem? Na oglądanie filmu trzeba poświecić dużo więcej czasu. Zdjęcia z reguły są pod ręką, tym bardziej wtedy, gdy posiadacie album zawierający zdjęcia z najważniejszych momentów uroczystości. 5 minut przerwy, wyciągacie album i wspomnienia natychmiast wracają. Zdjęciami oglądanymi w albumie ślubnym będziecie zachwycać się jeszcze bardziej. To jest fajne, dlatego nie warto rezygnować z albumu ślubnego.

 

Artykuły na tej stronie internetowej są moimi własnymi przemyśleniami na podstawie moich doświadczeń jako fotografa ślubnego.
Nie każdy musi się z nimi zgadzać. Nie wolno kopiować treści artykułów bez mojej zgody.

Skomentuj post!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *