Miejsca na sesję zdjęciową

Miejsca na sesję zdjęciową z reguły wybierane są wspólnie przez fotografa oraz parę młodą. Fotograf może przedstawić propozycje w różnym stylu, a młodzi mówią co podoba im się najbardziej.Warto wzorować się dotychczasowymi zdjęciami fotografa z którym rozmawiają lub wskazać zdjęcia wyszukane w internecie.

Jeśli macie jakieś ulubione miejsca, lub w ramach podróżowania odkryliście coś ciekawego, gdzie widzielibyście siebie na zdjęciach, poinformujcie o tym fotografa.

Miejsca na sesję zdjęciowa możemy podzielić na:

  • ulice i budynki
  • industrial
  • kamieniołomy
  • kolej
  • zamki i opuszczone budynki
  • natura

miejsca na sesję zdjeciową

Ulice i budynki

Z reguły są to centra miast – stare miasta, nowoczesne budynki, ciekawe uliczki, schodki, przejścia, bramy, klatki schodowe, skwery. Mimo, że takie zdjęcia mogą wydawać się dość oklepane, stanowią największą kopalnię najróżniejszych pomysłów, głównie dlatego, że są bardzo zróżnicowane.

 

 

Imiejsca na sesję zdjeciowąndustrial

Z reguły opuszczone hale po fabrykach/magazynach lub budowle przemysłowe – które na pierwszą myśl nie kojarzą się sesjami ślubnymi. W takich miejscach powstają zdjęcia dość ciężkie dla oka, ale dość wyjątkowe i niecodzienne ze względu na to, że są dość mało popularne i często niedostępne. Polecam je dla osób lubiących taki styl, chcących coś wyjątkowego czego nie mają inni. Zdjęcia w takich miejscach wiążą się z pobrudzeniem się i czasem z wchodzeniem do nich „tylnymi drzwiami”.

 

miejsca na sesję zdjeciową

Kamieniołomy

Jako że jest to bardzo popularny miejsce do zdjęć uznaje to jako osobny temat do plenerów ślubnych. W swojej karierze fotografa przeżyłem już sporo sesji w kamieniołomach i mogę je podzielić na takie, w których wychodzą zdjęcia piękne i majestatyczne oraz takie, z których zdjęcia będą szare i ponure. Ciężko jest opisać cechy poszczególnych typów, będą one zależeć od indywidualnych upodobań fotografa.

Według mnie najlepsze zdjęcia wychodzą w kamieniołomach dość świeżych, dużych i bardzo wysokich, z wodą na dnie oraz takich, gdzie można zejść jak najbliżej dna. Kopalnie małe, zarośnięte, bez majestatycznego wyglądu według mnie nie będą stanowić zbyt ciekawego tematu na ślubną sesję zdjęciowa.

Kolej

Tory kolejowe jest to temat zdjęć, którego staram się unikać w wybieraniu miejsc na sesje ślubne. Z góry staram się odradzać takie miejsca, jeśli para o nich wspomni. Mnie osobiście wydają się one dość tandetne, oklepane i ciężkie. Będą kojarzyć się ze stylem przemysłowym, ale ten nie jest tak toporny.

Troszkę inaczej sprawa będzie się miała z budynkami kolejowymi, także tymi opuszczonymi. Efekt będzie tak samo ciekawy i hardcorowy…

Zamki

Ruiny zamków wydają się miejscami dość monotonnymi. Mury, mury i wszędzie takie same mury. Zdjęcia mimo, że będą różne, to i tak podobne do siebie. Mimo tego, miejsca takie są dość popularne (szczególnie duże zamki). Żeby efekt sesji był dobry dobrze by było, żeby zamek był na prawdę wyjątkowy w swoim rodzaju.

Inaczej, gdy zamek lub pałac jest lepiej zachowany i nie można nazwać go ruiną. Wtedy są już większe możliwości wykonania zróżnicowanych fotografii, także w jego wnętrzach.

miejsca na sesję zdjeciową

Natura

Temat rzeka… A najlepiej jak do niej wejdziecie po czubek głowy. ;) Pola. łąki, lasy, ogrody, zbiorniki wodne. Taki temat zawsze można zrealizować przy okazji, praktycznie w każdej okolicy. Dobrze tylko jest mieć jakiś konkretny pomysł na konkretne miejsce.

 

Artykuły na tej stronie internetowej są moimi własnymi przemyśleniami na podstawie moich doświadczeń jako fotografa ślubnego.
Nie każdy musi się z nimi zgadzać. Nie wolno kopiować treści artykułów bez mojej zgody.

 

Skomentuj post!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *