Porady fotografa ślubnego
Fotograf i kamerzysta to dwie osoby, które jako jedyne spośród wszystkich osób obsługujących uroczystość ślubną, towarzyszą parze młodej przez większość czasu. Od przygotowań poprzez ceremonię ślubną do 1-2 godziny w nocy, aż skończą się najważniejsze fragmenty wesela – to około 10-12 godzin, które spędzamy razem podczas Waszej uroczystości.
18 Mar 2015 w Porady fotografa, przez
Styl obróbki zdjęć ślubnych
Fotografa wybiera się głównie po stylu obróbki fotografii ślubnej (nie mówiąc już o cenie usługi). Dobry fotograf ślubny może wykonać swoje fotografie w różnym stylu. Para młoda może także ustalić z fotografem, jaki styl ich interesuje. Jedną przykładową fotografią ślubną pokażę Wam jak można różnicować zdjęcia ślubne.
30 Mar 2018 w Porady fotografa, przez
Zabezpiecz swoje zdjęcia ślubne
Nośniki danych nie są niezniszczalne, ani bezawaryjne. Warto zabezpieczyć swoją pamiątkę ze ślubu przed utratą.
08 Sty 2018 w Porady fotografa, przez
Butonierka, brustasza i wpinanie kwiatków
Szczerze? Co drugie pary młode oraz ich świadkowie mają problem gdzie i jak umieścić ozdobnego kwiatka do marynarki. To ja wam powiem jak to powinno być! ;-)
27 Paź 2017 w Porady fotografa, przez
Rola świadków na ślubie
Świadkowie na ślubie, oprócz funkcji formalnej świadczą funkcje pomocników – prawej reki pary młodej. Dobrze jest na tą posadę wybrać osobę reprezentatywną, ogarniętą i odpowiedzialną.
28 Wrz 2017 w Porady fotografa, przez
Fotograf dla ślubu, czy ślub dla fotografa?
Często spotykam się ze swego rodzaju sztucznością, kiedy niektóre fragmenty uroczystości są pozowane pod film lub zdjęcia ślubne. Co gorsza wielu fotografów lub kamerzystów propaguje takie zachowanie w celu uzyskania lepszego materiału. Gdzie jest granica? Czy zatrudniamy ekipę, żeby uwieczniła Waszą uroczystość? Czy tworzymy sztuczną, pozowaną, nienaturalną uroczystość tak, aby to film wyszedł najlepiej?
30 Sie 2017 w Porady fotografa, przez
5 najczęstszych błędów par młodych
podczas ich własnych uroczystości ślubnych – z punktu widzenia fotografa, które bardzo źle wpływają na zdjęcia ślubne.
25 Lip 2017 w Porady fotografa, przez
Jaki termin na ślub
Są takie terminy (weekendy) w ciągu roku, które są częściej wybierane na uroczystość ślubną i takie, które są bardzo mało popularne. Jaki termin na ślub wybrać aby łatwiej było znaleźć dobrą salę, ulubiony zespół lub wymarzonego fotografa?
08 Maj 2017 w Porady fotografa, przez
Jak oglądać zdjęcia ślubne
Duże zdjęcia podobają się bardziej. Dlatego przekonuję swoje pary młode do oglądania swoich zdjęć ślubnych w dużych formatach.
01 Sty 2017 w Porady fotografa, przez
Fotograf z polecenia
Czy warto brać fotografa ślubnego, którego poleciła koleżanka? Możesz być zadowolona, ale równie dobrze możesz się rozczarować.
04 Gru 2016 w Porady fotografa, przez
Jak wybierać zdjęcia do albumu ślubnego
Wybranie zdjęć do albumu ślubnego to dość czasochłonna praca. Niektóre pary chcą zająć się tym samodzielnie, ale czy rzeczywiście warto?
05 Lis 2016 w Porady fotografa, przez
Wujek fotoZiutek
FotoZiutek, videoZiutek, videoJarek i inne podobne nazwy, określają osoby, które w amatorki sposób zajmują się fotografowaniem lub filmowaniem. Najczęściej jest to fotografia ślubna.
15 Wrz 2016 w Porady fotografa, przez
Ilu fotografów ślubnych, a ilu kamerzystów…
Jeśli zastanawialiście się czy i dlaczego warto lub nie warto angażować w rejestrowanie swojej uroczystości większą ilość osób, rozważcie za i przeciw.
22 Lip 2016 w Porady fotografa, przez
Atrakcje ślubne
Każdy ciekawy element uatrakcyjniający uroczystość ślubną ma bezpośredni wpływ na jej przebieg, co za tym idzie, na zróżnicowanie wykonanych przez fotografa ślubnego zdjęć.
07 Cze 2016 w Porady fotografa, przez
Obróbka cyfrowa obróce nierówna
Obróbka cyfrowa fotografii, to proces, którym reklamuje się większość profesjonalnych fotografów. Jest obowiązkowy do uzyskania wysokiej jakości zdjęć. Jednakże czy każda obróbka jest taka sama i tyle samo warta?
16 Maj 2016 w Porady fotografa, przez
Będziesz gościem weselnym? Chcesz więcej zdjęć? Daj się zauważyć…
Gości weselnych możemy podzielić na takich, którzy unikają fotografa oraz tych, którzy nie mają nic przeciwko aby ich fotografowano. Jeżeli Ty należysz do tych drugich i na dodatek chciałbyś mieć więcej zdjęć niż inni, oto sposoby dzięki którym możesz zachęcić fotografa, żeby fotografował częściej Ciebie i Twojego partnera.
29 Mar 2016 w Porady fotografa, przez
Rezygnacja z albumu ślubnego
Czy w ramach oszczędności przy organizowaniu swojej uroczystości ślubnej warto rezygnować z albumu ślubnego? Przemyśl to…
15 Mar 2016 w Porady fotografa, przez
Puste miejsca na ślubie
Częstym widokiem podczas ceremonii ślubnych i według mnie dość nieciekawym, są puste miejsca w przednich rzędach ławek lub zbędne dostawki.
28 Lut 2016 w Porady fotografa, przez
Zadbaj o lepsze zdjęcia ślubne
To, jakie będą zdjęcia ślubne, zależy nie tylko od fotografa i jego sprzętu fotograficznego, ale oczywiście od pogody, otoczenia, pary młodej i ich zachowania.
14 Sty 2016 w Porady fotografa, przez
Miejsca na sesję zdjęciową
Miejsca na sesję zdjęciową z reguły wybierane są wspólnie przez fotografa oraz parę młodą. Fotograf może przedstawić propozycje w różnym stylu, a młodzi mówią co podoba im się najbardziej.
15 Gru 2015 w Porady fotografa, przez
Ile zdjęć ślubnych na płycie?
W mojej ofercie ślubnej pakiety opierają się głównie o ilość zdjęć, które zostaną przekazane na płycie CD po obróbce cyfrowej. Liczby te ustalone są na podstawie mojego doświadczenia i standardowego zapotrzebowania par ślubnych. 
04 Paź 2015 w Porady fotografa, przez